Telefon

0212 485 07 02

Telefon
İletişim

Silikon Boru

Silikon boru, maddesi günlük hayatta sık sık kullanılan bir ürün çeşidi olurken endüstriyel alanda da çok yoğun gereksinim duyulan bir ham madde olmaktadır. Silikon conta, şerit ya da silikon boru imalatı ile büyük çaplı bazı işletmeler için üretim malzemesi tedariki tarafımızca sağlanmaktadır. Mutfak malzemelerinden inşaata kadar, kimya ya da elektrik gibi daha pek çok sektörlerde ihtiyaç duyulan bu ürünler, kazan kapaklarının sızdırmazlığını sağlamakta ya da yüksek ısı gerektiren üretim aşamalarını desteklemektedir. İlaç ya da medikal alanda da çok yoğun tercih edilen bu maddenin silikon boru imalatı aşaması ise enjeksiyon kalıplama teknikleri ile özenle yapılmaktadır. Tek kullanımlık olan silikon borular imal edilir iken kullanılan elektrikli döküm makinesi ve dozaj düzenekleri hijyen standartları göz önünde bulundurulup kullanılmaktadır. Temiz odaya bağlı olan bir makine, özel muhafazalı bir konveyör bandı, üretilen bu parçaların doğrudan temiz odaya taşınmasını sağlar ve kalan işlemler hijyenik bir odada gerçekleştirilmektedir.

 

Silikon Boru Silikon Boru Silikon Boru İmalatı

 

Silikon Boru Nedir ?

Silikon boru evlerde özellikle banyo ve mutfaklarda kapı ve pencerelerde kullanılmaktadır. Banyo ve mutfaklarda sıvı halde sıkılarak kullanılan silikonlar ahşap kapı ve pencerelerde ise fitil halde kullanılmaktadır. Silikon fitillerin yerleştirileceği alana fitil makinesi ile kanal açılarak fitil takılır ve takılan bu fitil birçok işlev görmektedir. Özellikle ısı ve ses geçirgenliğini azaltan bu fitiller dışarıdan içeri haşere toz duman girmesini de engeller.

Silikonların en temel özelliği ise kullanım yerlerinde su geçirgenliğini azaltmak için uygulanmalarıdır. Silikonun bir başka genel özelliği yüksek bir sıcak ortamından esnekliği muhafaza etme ve dayanıklılığı ile yalıtma özelliğini taşımasıdır. Silikon kauçuk çeşidi de mevcuttur. Silikon kauçuk ise çaydanlıklarda yemek tencerelerinde ya da termos gibi sıvı doldurulabilen gereçlerde sıvı sızdırmaması amacı ile kullanılır.

 

Silikon Hortum İmalatı

Her bir sektöre uygun ebat, şekil ya da renklerde silikon boru imalatı yapıyoruz. Kullanım alanlarınıza uygun şekilde talep ettiğiniz bu ürünleri beklentilerinizi karşılayacak bir şekilde hazırlar iken yüksek kalitede olmasına da yoğun bir dikkat gösteriyoruz. Medikal sektörde hastaların çeşitli bir takım rahatsızlıkları için destek ürün olarak da kullanılan ürünlerin çok yüksek bir dayanıklılığa sahip, yüksek kaliteli ürünler olması gerektiğini hiç bir zaman unutmuyoruz.

Silikon ürün tedarikini çok uygun fiyatlara yapabilmeniz için silikon boru imalatı sonrası siparişleri büyük bir dikkat ile ele alan ekibimiz ile çalışmanız birçok avantaj sağlar. Silikon maddesi çeşitli kimyasal reaksiyonlar sonucu ortaya çıkmaktadır. Yapılan işleme göre maddenin kalitesi de değişmektedir. Silikon boru zorlu doğa koşullarına karşı koyabilen maddelerdir. Dış ortamda da rahatça kullanılabilirler.

Silikon pek çok malzemenin üretiminde kullanılarak yalıtım sağlanan bir elementtir. Çok güçlü bir element olan silikon sıvı akma ve elastomer şeklinde üretilmektedir. Kullanım alanı en geniş olan element olan silikon günümüzde pek çok sanayi dalının yedek parça üretiminde kullanılmaktadır. Silikondan üretilen hortum conta elektrik kablosu fitil boru ve daha pek çok yedek parça büyük sanayi dallarında kullanılmaktadır.

Üretimi yapılan silikon boru ve silikon conta gıda sanayinde tekstil ve tekstil makinelerinin kurulmasında otomotiv sektöründe kimya sanayinde ilaç sanayinde havalandırma ve arıtma sanayinde tıbbi malzeme sanayinde kullanılmaktadır. Silikonun günümüz teknolojisi ile şekillenerek kullanılması bu elementin insan hayatında önemli bir yere sahip olmasını sağlamıştır. Yüksek sıcaklıklarda çalışma şartlarına uyumlu bir element olan silikon birçok alanda kullanılarak hayatımıza girmeye devam etmektedir.

Call Now ButtonTıkla Ara