Telefon

0212 485 07 02

Telefon
İletişim

Silikon conta üreticisi, çeşitli uygulamalar için gıdaya uygun silikon conta ile gıda endüstrisine hizmet vermekteyiz. Gıda endüstrisi son derece zorlu bir sektördür. Bu endüstride kullanılan her mekanik parça, kitleler tarafından tüketilen gıdaların kontaminasyonunu önlemek için gıda sınıfı sertifikalı olmalıdır. Yenilebilir ürünleri yöneten endüstriyel tesisler çok dikkatli olmak zorundadır.

HEMEN FİYAT ALMAK İÇİN BİZİ ARAYIN

Gıdaya uygun silikon conta

Gıdaya Uygun Silikon Conta Nedir ?

 

Gıda endüstrisinde süt, içecek, gıda işleme ve gıda ambalajlarından oluşan çeşitli uygulamalar için gıdaya uygun silikon conta kullanılmaktadır. Tüketici odaklı pazarlarda, son kullanıcıya ulaştığında sağlık sorunlarına neden olan, bayat veya yenmez bulunan ürünler çok fazla olumsuz ilgi çekebilir. Hatta gıda zehirlenmesi gibi nedenlerle ölümler gibi ciddi sonuçlara bile yol açabilir. Gıda sektörünün tesislerinde kaliteyi sağlamak ve sarf malzemelerinin kirlenmesini önlemek için katı kurallar takip edilmektedir.

 

Neden Gıdaya Uygun Silikon Conta Kullanılıyor?

Polidimetilsiloksan olarak da bilinen silikon, silika ve karbon kullanılarak oluşturulan bir hibriddir. Bir gıda işleme tesisinde, işlenen mekanizma, ürünlerin hazırlama yöntemine göre sıcak veya aşırı soğuk kaynatılabilir. Esnek bir malzeme olan silikon, gerektiğinde sıcak veya soğuk sıcaklıklarda verimli bir şekilde işlev görebilir.

 

Silikon Conta Üretimi

Silikon, gıda üretim hattındaki gıda veya diğer ortamlarla reaksiyona girmez. Son kullanıcıya zarar vermeyecek gıdaya uygun bir malzeme olarak kabul edilir. Silikon malzeme ürün bileşimi ile reaksiyona girmez ve ürünlerin kalitesi korunabilir. Conta üreticileri, yüksek kaliteli silikon conta üretmek için titiz testler yapması ve gerekli sertifikaları alması gerekir. Uygunluk önlemleri, tesiste çalışan kişilerin ve ayrıca nihai tüketicilerin sağlığı ve güvenliği için gereklidir.

 

Silikonun dayanıklı ve esnek yapısı, conta üreticilerinin daha uzun ömürlü contalar sağlamasını kolaylaştırır. Silikon, sabit sıcaklık veya basınç değişikliklerine maruz kaldıktan sonra bile şeklini korur. Silikonun gıda endüstrisine hitap eden temel özelliklerinden bazıları yüksek sıkıştırılabilirlik ve ısıya, suya ve kimyasallara karşı iyi dirençtir. Silikonun sadece gıda endüstrisinde değil, diğer endüstrilerde de dolgu malzemesi olarak kullanılmasının nedeni budur.

 

Silikon toksik olmamasına ve çeşitli amaçlarla kullanılmasına rağmen, gıda sınıfı silikon, gıda ve diğer yenilebilir ürünlerle uğraşan endüstriler için conta üreticileri tarafından özel olarak üretilmektedir. Gıda sınıfı silikon, son kullanıcılar tarafından sağlık yararları olan ilaçların veya ürünlerin tüketildiği ilaç endüstrisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Call Now ButtonTıkla Ara