Telefon

0212 485 07 02

Telefon
İletişim

Silikon Profil

Silikon profil, imalatı ve satışı konusunda hizmet veren firmamız, dayanıklı ürünleri ile güvencenin adresidir. Günümüz teknolojisi ile üretilen silikon profiller bugün, hayatın birçok alanında kullanılmaktadır. Bu profiller, firmamız tarafından özenle üretilmekte olup, teknik açıdan pratik kullanım olanağı sağlamaktadır. Özellikle sanayi alanında kullanışlı bir ürün olan silikon profil, hafif ve kullanışlı bir üründür. Hafifliği dolayısıyla, uygulandığı ürünler üzerinde baskı ve ağırlık oluşturmaz. Bu özelliği sayesinde sanayi alanında birçok yedek parçanın üretimi sırasında, avantaj yaratmaktadır.

Silikon profil çeşitleri bugün tıbbi ürünlerin üretiminde, ilaç sanayisinde dahi güvenle kullanılabiliyor. Çünkü silikon, insan sağlığına zarar vermeyen bir üründür. Üstelik kolay hijyen sağlanabilmesi ve anti bakteriyel olması, sağlık sektöründe kullanımını kolaylaştırmaktadır.

Sağlık sektörü dışında kimya sanayisi, otomotiv sektörü, tekstil alanlarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Silikon profil kullanımı, arıtma ve havalandırma ile ilgili üretim yapılan alanlarda da başarı ile uygulanmaktadır. Firmamız tarafından bizzat ve özenle yapılan silikon profil imalatı bütün bu sanayi dallarında güvenle kullanılan, kaliteli ürünler üretmektedir.

 

Silikon Profil Silikon Profil İmalatı Silikon Profil Çeşitleri

 

Silikon Profilin Sağladığı Özellikler

 

Silikon profilin elde edildiği ana madde olan silikon, suya dayanıklı olması ve su geçirmeyen özelliği ile tercih edilen bir üründür. Bu profilin uygulandığı ürünlerde su ile temas durumunda ürün, bu temastan olumsuz etkilenmez. Ayrıca ısıya dayanıklı olan silikon, özellikle yüksek ısının kullanıldığı otomotiv sektörü ve kimya sektörü gibi alanlarda, güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Silikon profil, en yüksek ısılarda bile dayanıklılık göstererek, asla bozulmayan bir malzemedir. Silikon profilin ses geçirmeme özelliği de mevcuttur. Bu özellik dolayısı ile pek çok alanda, yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Firmamız tarafından gerçekleştirilen silikon profil imalatı yüksek teknolojiyi takip ederek, sürekli yenilenen yöntemler ile yapılmaktadır.

Call Now ButtonTıkla Ara