Telefon

0212 485 07 02

Telefon
İletişim

Silikon kauçuk conta, mükemmel yapışmazlık ve elektriksel yalıtım özellikleri sağlayan sentetik bir elastomerden kesilir. Esnekliğini ve sıkıştırma özelliklerini hem düşük hem de yüksek sıcaklıklarda korur. Silikon kauçuk contalar, aşırı sıcaklıklara olağanüstü direnç gösteren yüksek performanslı mekanik contalardır. Silikon contalar, çok çeşitli uygulamalarda farklı alt tabaka bölümleri arasındaki sızıntıları önlemek için kullanılır.

Hemen Fiyat Almak İçin Bizi arayın

Silikon kauçuk contalar, elastomerlerin hava koşullarına ve oksidasyona karşı mükemmel direnci nedeniyle genellikle dış ortamlarda kullanılır. Ayrıca, gıda temas yönetmeliklerine uyan çeşitli renklerde bir dizi silikon conta üretilir. Mükemmel ısı direnci ve elektriksel yalıtım özelliklerine sahiptir.

 

silikon kauçuk conta

 

 Silikon Kauçuk Conta Nedir ?

Silikon, ilaç ve gıda işleme endüstrilerinde kullanılan çok kararlı bir malzemedir. Silikon -55 ila 300 santigrat derece sıcaklıklarda kullanılabilir. Silikon esnek bir malzemedir. Sıcak ve soğuk havalarda verimli çalışabilen silikon kauçuk contalar yapmak için mükemmeldir. Ayrıca, çoğu kimyasaldan etkilenmediği için sızıntıları önlemek için mükemmeldir. Silikon kokusuz ve tatsız olduğundan, bazı cerrahi ve gıda işleme uygulamaları için idealdir.

 

Silikon Kauçuk Conta Kullanımları

Silikon kauçuk conta hem sıcak hem de soğuk ortamlarda mükemmel bir sıcaklık direncine sahiptir. Ayrıca, onları dış mekan uygulamaları için uygun kılan olağanüstü UV ve ozon özelliklerine sahiptirler. İnert bir malzeme olan silikon genellikle kimyasalların çoğuna tepki vermez, bu da tıbbi ve endüstriyel uygulamalarda kullanım için popüler olduğu anlamına gelir.

 

Aşırı sıcaklıklara dayanabilmeleri için yüksek direnç kabiliyetleri nedeniyle yaygın olarak sızdırmazlık maddesi olarak kullanılan silikon kauçuk contalar üretilir. Silikon kauçuk contalar, müşterilerin gereksinimlerine göre çeşitli boyut ve şekillerde üretilebilir. Conta, nesneler sıkıştırıldığında sızıntıları önlemek için kullanılabilir.

 

Silikon Kauçuk Conta Sıcaklığı

Silikon malzemedeki contaların birçok olağanüstü özelliğinden biri, son derece esnek olmaları ve çok yüksek ve düşük sıcaklıklarda birçok özelliğini destekleyebilmeleridir. Bir silikon contanın düşük sıcaklık özellikleri eşsizdir. Silikon conta ortalama -100 ° C ile +230 ° C arasındaki sıcaklıklarda esnek kalabilir. Bu, conta malzemesini bu tür aşırı sıcaklıklara maruz kalan uygulamalar için ideal malzeme yapar.

Call Now ButtonTıkla Ara