Silikon Conta Ve Kullanım Alanları

Silikon conta günümüzde her alanda kullanılan bir malzemedir. Silikon conta yapısı itibarı ile çok iyi yalıtkan ve sızdırmaz özelliğe sahip maddeden oluşmaktadır. Aynı zamanda yüksek ısıya dayanabilen yapısıyla çok fazla tercih edilen malzemeler arasında yerini alır.

silikon-conta

silikon-conta

Öyle ki 200 derece ısıya rahatlıkla dayanabilir. Silikon contalar farklı farklı renklerde olabilir. Yapısı itibari ile sıvı veya kalıp şeklinde olabilirler. Çok fazla yüzeyde basit ve kolay kullanımından silikon contalar sanayi sektöründe oldukça tercih edilen bir malzemedir. Suya dayanaklı yapısıyla nemlenmesi halinde silikon conta sertleşir. Sertleştiği için ise sızdırma ihtimalini ortadan kaldırır. Bu sebepten suyun geçtiği yerlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

 

Silikon Conta Nerelerde Kullanılır

Silikon conta her alanda sıkça tercih edilen bir üründür. Esnek yapısı itibari ile oldukça pratik ve kullanımı kolaydır. Kauçuğun giremediği noktalara silikon conta ile kolayca girilebilir. Araba sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Şanzıman kapaklarında, motor yağ kapağında yağın sızmaması için sıvı conta kullanılır.

Gıda ve ilaç sektöründe kullanıma uygun olup, aynı zamanda sıcak suyun ve buharlaşmanın yoğun olduğu noktalarda da kullanılabilir. Pencere kenarlarında kapı içlerinde, havanın sızma yapmaması için kullanılabilir. Silikon, elektrik sanayisinde kablo üretiminde sıkça kullanılan bir üründür. Günümüz yangınlarında birçok yangın sebebi elektrik kaçaklarından kaynaklanmaktadır. Silikon sayesinde Yanmaz kablolar ile bunun önüne geçilebiliyor. Yani birçok sektörde silikon contanın kullanım alanı mevcuttur.

 

Silikon Conta Üretimi

Sizlere en iyi hizmet ve kaliteyi sunabilmek için firmamız olarak yıllar boyu biriken tecrübelerimiz ile birlikte, ihtiyacınıza en uygun ürünlerin imalatını gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Üretim aşamasında kaliteden ödün vermeden uzman kadromuz ile hızlı, sağlam, kaliteli ve ihtiyaca uygun ürünleri kullanıma hazır hale getiriyoruz. Siz değerli müşterilerimiz sayesinde uzun zamandır bu sektörde, Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer almaktayız.

Silikon conta için birçok alanda kullanıma uygun oksijene ve karbona dayanıklı ürünlerin imalatını gerçekleştirmekteyiz. Siz değerli müşterilerimiz sayesinde silikon conta kullanım alanlarında daha fazla noktaya ulaşmış durumdayız. Buna bağlı olarak ürün, ihtiyaç ve hizmet kalitesini arttırmak adına her gün daha fazla çalışıp daha çok imalat yapıyoruz.

 

 

Tıkla Ara